„Zapowiedz” blog powstały z ciekawości świata, miejsc, historii i ludzi

„Zapowiedz” blog powstały z ciekawości świata, miejsc, historii i ludzi

 

            Z wielką radością i nieukrywaną przyjemnością przychodzi mi dziś napisać o konkurencji, a tak naprawdę o zaprzyjaźnionym z Bywalcem Życia blogu ZAPOW!EDZ.org, który prowadzą Natalia i Karolina. Sam często zaglądam na Zapowiedz, zaczytując się w ciekawych tekstach, które są podzielone na trzy segmenty – wywiady, cykl artykułów „Zapowiedz miasto” oraz luźne posty. Mam nadzieję, że za moją sprawą Zapowiedz dołączy do listy Twoich ulubionych blogów, tak jak kiedyś dołączyła do listy moich top blogów.

zapowiedz blog

Za każdym blogiem stoi bloger, a bloger to nic innego jak człowiek. I naturalną rzeczą jest, że lubimy wiedzieć o nim co nieco. Jeśli wchodzę na nową stronę i spodoba mi się tekst, następnie sprawdzam – aha, kto go napisał?! Za Zapowiedz stoją (panie z fotografii wyróżniającej post 😉):

Natalia, która opisuje się cytatem –  „Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew”, oraz Karolina, która również posługuje się cytatem – „Jesteśmy na wczasach w tych góralskich lasach”.

Musicie przyznać, że brzmi to dosyć tajemniczo, dlatego lepiej poznamy autorki „Zapowiedz.org” przez publikowane treści, możecie zaglądnąć także na Instagrama bloga dziewczyn. Do czego zachęcam!

Przeprowadzone rozmowy/wywiady są rdzenną treścią Zapowiedz. Ciekawe i dociekliwe pytania na nurtujące tematy z interesującymi adwersarzami sprawiają, że pochłania się tekst w mgnieniu oka. Sam zobacz!

Rozmowa z Igą Sarzyńską na temat tworzenia autorskich receptur tortów, ciast i słodyczy. Czy wiedziałeś, że pierniki mogą być małymi dziełami sztuki?

Rozmowa z Elwirą Kołodziejczyk, założycielką profilu na Instagramie „Ostatnie podrygi 50+”, na temat uroków życia na emeryturze. Jak fajnie żyć i nie niczego nie żałować?

Rozmowa z lek. wet. Michałem Sorgowickim na temat potrzeb, zdrowia oraz bezpieczeństwa naszych pupili. Czy koty powinny pic mleko?

Rozmowa z Anią, twórczynią Chorobełów i Zmorobów na temat personifikacji emocji, tych dobrych i złych. Czy wizualizacja strachów pomaga w ich oswojeniu?    

Rozmowa z Kacprem Trybałą, agentem nieruchomości o polskim rynku nieruchomości. Jak zmieniają się gusta i potrzeby klientów?

Rozmowa z Jolą Motorniczą, o codzienności za sterami tramwaju. Czego absolutnie nie robić w środkach komunikacji?

Przyznam szczerze, że ten wywiad należy do moich ulubionych! A to wszystko za sprawą wyjątkowej Pani Joli – człowieka z pasją i radością do życia.

Rozmowa z Szymonem Okrutnym, urzędnikiem w pracy, a po południu rycerzem i szlachcicem. O rekonstrukcji historycznej. Jak przystępnie przekazywać historię?

I wiele innych wspaniałych wywiadów, które trudno wszystkie byłoby wymienić. A to zaledwie jeden z segmentów na blogu 😉.

Kolejny segment na blogu Natalii i Karoliny zatytułowany jest jako Zapowiedz Miasto. To przede wszystkim podróże po polskich miastach i miasteczkach. Dziewczyny podpowiadają, co warto zwiedzić, gdzie zaglądnąć, a gdzie może niekoniecznie się zapuszczać.

Niewątpliwie wiele przeczytamy o Toruniu, z punktu widzenia Sądeczanina dość odległej mieściny. Poznamy historię Filutka i Filuśia, jak przekonują autorki Zapowiedz ulubieńca turystów i miejscowych. /Filuś to pies, jego posąg nadaje blasku toruńskiej starówce/. Wypadałoby również wpaść do Muzeum Toruńskiego Piernika, z takimi przewodniczkami nic nam nie umknie.

pies filuś

Na tapet poszedł jeszcze Gdańsk, Opole, Łomża, Kraków i Wrocław, który Krasnalami stoi. Sam przez pewien czas mieszkałem we Wrocławiu i próbowałem złapać je wszystkie. Nie Pokemony, a Krasnale. Sprawdź, czy autorkom Zapowiedz się to udało. Dziewczyny poświęciły cały post małym bohaterom Dolnego Śląska. Czy wiedziałeś, że Ci dżentelmeni mają tak superowe imiona? M.in. mowa o Festiwaliuszu, Dziaruśiu, Głuchaku, Ślepaku, a nawet Krasnalu Wypłatniku, który ulokował się pod Bankiem Zachodnim WBK, pod oddziałem dla krasnali. Btw. czy są tutaj dinozaury, które pamiętają ten bank, nim przerodził się w Santandera???

krasnale wrocław bywalec życia zapowiedz org

Szczególnie na blogu Karoliny i Natalii lubię Zapowiadanki. To dość luźna forma wpisów, które niekiedy poruszają ważne tematy z innego punktu widzenia, kiedy indziej zaś poświęcone są popkulturze.

Post „Gdy byłam w Twoim wieku to zagryzałam zęby. Tylko dlaczego?” opowiada historię trzech osób, żyjących w innych czasach, ale mierzących się z codziennością i brutalnością płynącą z ich otoczenia. Daje do myślenia, mówi o stawianiu granic, nie baniu się proszenia o pomoc, mierzenia się ze wstydem.

Autorki bloga w Zapowiadankach postawiły dość  odważną tezę: „Prawda nie istnieje, gdy nie ma potwierdzenia w mediach społecznościowych”. Zgadzasz się? Skonfrontuj swoje argumenty z Karoliną i Natalią!

Zapowiedz jest blogiem powstałym z ciekawości świata, miejsc, historii i ludzi. To zakątek Internetu inny niż inne!!! Dziewczyny tworzą to miejsce z ogromną pasją i zaangażowaniem, co daje się odczuć czytelnikowi. Jako bloger, autor Bywalca Życia wiem, ile pracy to kosztuje, a zarazem jak dużo satysfakcji to daje. Ze swojej strony gorąco polecam Ci Zapowiedz.org, tylko uważaj, bo wpadniesz jak śliwka w kompot 😉.                  

 

P.S. Natalii i Karolinie jeszcze raz dziękuję za pomoc przy konkursie na Bywalcu Życia!  

 


grafika wyróżniająca © by bywalec życia, fotografia bazowa wykorzystana dzięki uprzejmości Karoliny i Natalii, autorek Zapowiedz.org, 1-wsza grafika screen z Zapowiedz.org, pozostałe grafiki Pixabay, format publicystyczny

Yhm... to może nie być głupi pomysł?!

Aby dołączysz do grona subskrybentów Bywalca Życia. I Otrzymywać powiadomienia o nowych konkursach, wpisach i wielu innych akcjach.

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do MailChimp ( więcej informacji )

Trzy żelazne zasady Bywalca Życia. Zero spamu. Bezpieczeństwo adresu e-mail. Możliwość wypisania się z listy subskrybentów w każdej chwili.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepsze
Inline Feedbacks
View all comments
Monika Olga
22 stycznia 2023 08:36

No to dziś poznałam dwa kolejne ciekawe blogi. Dzięki 🙂

Marcepanowy Kącik
Marcepanowy Kącik
21 stycznia 2023 21:11

Zaciekawiłeś mnie swoją pomysłowością.

Natalia
21 stycznia 2023 10:06

Po takiej notce to teraz koniecznie muszę zajrzeć na bloga dziewczyn. 🙂