Idź i głosuj, bo inni zrobią to i tak!

Idź i głosuj, bo inni zrobią to i tak!

 

Wybory prezydenckie 2020 już za niecałe dwa tygodnie. I chciałbym Cię przekonać, że warto wziąć w nich czynny udział, czyli po prostu zagłosować. To nasza wspólna sprawa, jaką będziemy mieć Polskę. Taką, siaką czy owaką… ale niech będzie ona właśnie „taka jakaś” za naszą przyczyną. Nic bez nas. Nie musimy się zgadzać, niemniej jednak decydujmy razem – w jak najszerszym gronie! 

Zagłosuj za ideą!

Podobają Ci się postulaty jednego z kandydatów na prezydenta? A może masz bliźniaczy do niego ogląd na świat? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wesprzeć głosem. Niech idzie i zmienia Polskę na Waszą modłę! Pamiętaj jednak, czy aby na pewno Twój polityczny wybranek jest godny zaufania?! A może wcześniej zdarzało mu się już bawić w obiecanki cacanki?! Bądź czujny! Jak zagłosujesz sercem, a potem kandydat okaże się rozczarowaniem, będzie boleć!

Zagłosuj na wkurzeniu! 

Wydarzyło się coś, co Cię dokumentnie zbulwersowało? Jeden z kandydatów powiedział coś absolutnie głupiego, niegodnego, kłamliwego? Dopiec mu i zagłosuj na jego największego rywala. Miej satysfakcję, a swojej złości daj ujście!

Przyznam się szczerze, że zwykle mam tą przyjemność głosowania za ideą. Inaczej zdarzyło się w przypadku wyborów do Europarlamentu 2019. Strajk Nauczycieli tak mocno mnie zirytował (osobę, która praktycznie nie ma nic wspólnego ze szkołą, a tylko tyle, że ją kiedyś ukończyła), że zagłosowałem za ówczesną tak znienawidzoną przez nauczycieli – minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską. To, co wtedy wyprawiali nauczyciele przeszło ludzkie pojęcie… Śpiewanie piosenek ku czci TVN-u, witanie niestrajkujących kolegów w czarnym szpalerze, przebieranie się za świnie, przekładanie własnych wakacji nad przyszłością uczniów i wiele podobnych rzeczy, które opisałem w poście „Top 10 idiotyzmów polskiej szkoły”. Autorytet nauczyciela zagrzebano i nie widzę, aby dało się go odbudować w najbliższej przyszłości. A koniec końców zostali rozegrani jak małe dzieci, a z podwyżki wyszło im zwiększone pensum 😉 Nie, nie jest mi ich żal.

Oburzenie wokół Strajku Nauczycieli 2019 działało w dwie strony, ponieważ niektórzy specjalnie przyjeżdżali do Wrocławia, aby zagłosować przeciw Annie Zalewskiej. Najbardziej rozśmieszyło mnie szukanie w Internecie tych imbecyli, dzięki którym minister dostała się do Europarlamentu. Nie chcę się przechwalać, ale m.in. to moja zasługa 😉 i dzika radość, że tak się właśnie stało. Wydaję mi się, że trudno o bardziej jaskrawy przykład głosowania na wkurzeniu! 

Głosuj na złość!                 

Gdybym nie głosował za ideą, głosowałbym na złość, to bardzo do mnie pasuje. W poście „25 faktów na 25 urodziny” zdradziłem, że obok upartości, drugą cechą mnie określającą jest przekorność, czym może akurat nie powinienem się chwalić?! Jak uważacie? 

Jak widzę te całe „celebryctwo”, które na każdą jedną okazję czuję się w obowiązku mówić mi jak mam żyć, chcę mi się autentycznie rzygać. Nie, dziękuję, mam własny rozum. Jedna aktorka potrafi bronić kornika drukarza, karpia, praw kobiet, wolnych sądów, lekarzy, nauczycieli, a na końcu nie zawaha się wskazać jednego i słusznego kandydata na urząd Prezydenta RP, to pamiętaj, że masz broń – zagłosuj na przekór! A ten kwik po fakcie, że Polacy znów wybrali nie po myśli celebryctwa, jest ukojeniem mojej duszy! Ci Państwo spartolili nawet akcję zachęcającą do głosowania (nie świruj, idź na wybory), parodiując osoby niepełnosprawne, tym samym uderzając w najczulszy punkt każdego społeczeństwa.

Gdy masz dość politykującego wuja, ojca, brata… idź głosować i zagłosuj na złość, ale nie odpuszczaj tematu. 

W 2015 roku na Uniwersytecie w Szczecinie miałem zajęcia z prawa konstytucyjnego z pewną „panią doktor”. Również wtedy był gorący politycznie czas. Z taką zawziętością polityczną, którą prezentowała ta kobieta, nigdy wcześniej ani potem się nie spotkałem. Jej kandydat Bronisław Komorowski był cacy, piękny i niemalże wzór wszelkich cnót. Natomiast, na Dudę padały srogie gromy, jak i próby ośmieszania. Nazywała go „Dudusiem w krótkich spodenkach”. Chyba oglądała wieczorynkę, na której leciała bajka „O rety! Psoty Dudusia Wesołka.”. Wtedy sobie pomyślałem: „Babo, ja pójdę zagłosować, ale specjalnie Tobie na przekór!”. Do ostatniej chwili latałem po szczecińskich urzędach, aby załatwić sobie prawo dopisania do listy wyborców. A bliski już byłem zdania, że nie chcę mi się, że tym razem nie będę głosował. 

Nie rozumiem, skąd w nas wziął się tak elementarny brak szacunku. Głosujesz na Komorowskiego. Super. Głosujesz na Dudę. Super. A tak naprawdę super rzeczą jest, że interesuje Cię los naszej ojczyzny. Ta nienawiść oplotła już każdą dziedzinę naszego życia. Ostatnio byłem świadkiem sytuacji, w której starsza pani, która przechodziła obok świadków Jehowy, rzuciła w ich stronę; „Pojebańcy. Spierdalać”, trzymając w dłoni różaniec. Czy naprawdę marzy nam się Polska, w której wszyscy myślą tak samo i są tak samo bezbarwni???                             

Zagłosuj, aby zrównoważyć inny głos! 

Wiesz, że ten Twój nieznośny sąsiad głosuje na tych hultajów… idź i swoim głosem unieważnij jego. Satysfakcja gwarantowana. Są i przypadki, w których żona unieważnia głos męża i na odwrót. Można się różnić i kochać!    

Zagłosuj, bo X musi wygrać!

Masz ulubionego kandydata… pamiętaj, że bez Twojego głosu może przepaść. 

Zagłosuj, bo X nie może wygrać!

Uważasz, że X niszczy Polskę… niech będzie w tym Twoja głowa, aby mu na więcej nie pozwolić! 

Głosuj na mamę Muminka!

Wiele osób mówi, że nie ma na kogo głosować, więc odpuszczają sobie temat. Proponuję, abyś w takiej sytuacji oddał głos na mamę Muminka! Twój nieważny głos również daje do myślenia, a Ty spełnisz swój obywatelski obowiązek.    

Zagłosuj, aby później nie pluć sobie w brodę!

Nie bądź narzekaczem, który jak może coś zmienić, nie głosuje, bo akurat wypad na ryby mu wypadł. Nie mów, że jeden głos nic nie zmieni, bo każdy jeden ma tylko jeden głos. I jakoś te pojedyncze głosy zmieniają naszą rzeczywistość.  

Głosuj, bo możesz!

Wybierz sobie najwyższego z ubiegających się o urząd Prezydenta RP, i zagłosuj na niego. Oddaj głos na najbardziej siwego albo totalnie łysego. Znajdź sobie tego, który gada kompletne kocmołuchy i obdarz go zaufaniem. Zagłosuj, bo możesz! Nieważne jak?! Na kogo?! Ważne, abyś nie zrezygnował ze swojego prawa do kształtowania polskiego życia politycznego i społecznego.   

A w końcu… Zagłosuj, bo inni zrobią to i tak! 

 

Format tematów powaznych.

#3

fot. wyr. pixabay

Yhm... to może nie być głupi pomysł?!

Aby dołączysz do grona subskrybentów Bywalca Życia. I Otrzymywać powiadomienia o nowych konkursach, wpisach i wielu innych akcjach.

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do MailChimp ( więcej informacji )

Trzy żelazne zasady Bywalca Życia. Zero spamu. Bezpieczeństwo adresu e-mail. Możliwość wypisania się z listy subskrybentów w każdej chwili.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepsze
Inline Feedbacks
View all comments
Candy Pandas
22 czerwca 2020 12:25

My też zawsze korzystamy z prawa do głosowania i nie wyobrażamy sobie nie pójść na wybory 🙂

Zadbana Zawodowo
21 czerwca 2020 21:21

Myślę, że tutaj nie ma co dyskutować – trzeba iść!

Anna
21 czerwca 2020 20:04

W związku z nadchodzącymi wyborami cieszą mnie przede wszystkim dwie rzeczy. Po pierwsze – że jest szeroki wybór kandydatów i każdy jakoś tam jest w stanie wybrać opcję mu najbliższą nie tylko z dwóch najbardziej popularnych wariantów. A jeszcze bardziej to, że w tym roku widać, że W KOŃCU tematem politycznym zaczyna być ekologia.

Monika
Monika
18 czerwca 2020 21:36

Mimo wszystko jestem za tym, aby wykonać minimum wysiłku i zagłosować świadomie. 🙂

Zapowiedz
18 czerwca 2020 21:22

Powiem krótko, mamy prawo do tego, aby głosować i powinniśmy to wykorzystać. 🙂

LepszeŻycie
LepszeŻycie
18 czerwca 2020 16:19

Zdecydowanie jestem za tym, że każdy powinien iść i oddać swój głos 😉

Angelika
18 czerwca 2020 11:21

Z każdej strony bombardują nas bilbordy i slogany wyborcze, tylko jak zawsze konkretów brak, wielkie obiecywanie, a potem jest jak jest…

Karolina z Rudeiczarne.pl
18 czerwca 2020 00:33

Moje karty do glosowania juz idą na Maltę 🙂

Anka
18 czerwca 2020 00:16

Mamy prawo głosować, a gdy tego nie robimy, oddajemy walkowerem walkę o wspólną przyszłość narodu.

Anna
17 czerwca 2020 12:18

Tak – koniecznie zagłosuj i bądź odpowiedzialny za swój głos!

Aga
Aga
17 czerwca 2020 11:32

Głosowanie jest naszym obowiązkiem obywatelskim, ale co w przypadku kiedy ma być przeprowadzone niezgodnie z prawem?

Beata
Beata
16 czerwca 2020 23:43

Nie przepadam niestety za polityką 🙁