Oświadczenie dotyczące postu z dnia 12 lipca 2019 r.

Oświadczenie dotyczące księdza Jacka Stryczka

W poście „Hipokryzja, obłuda, cynizm. Mini seria” z 12 lipca 2019 r., opierając się na licznych publikacjach Onetu i innych mediów, de facto wprost (choć w formule satyrycznej) powieliłem informację o mobbingu, którego miał dopuścić się ksiądz Jacek Stryczek na swoich współpracownikach w Szlachetnej Paczce.

Jak już wiemy, blisko pięć lat później, żadne z tych zarzutów nie potwierdziły się. Śledztwo zostało umorzone przez prokuraturę. W między czasie wyszło na jaw, że autor tekstu Janusz Schwertner wiedział, iż osoby oskarżające księdza Jacka Stryczka o mobbing, same usłyszały w przeszłości (mniej lub więcej) podobne zarzuty. Mimo tego pracownik serwisu internetowego Onet zbagatelizował ten fakt w swojej publikacji, obarczając cały artykuł grzechem pierworodnym.

Postu „Hipokryzja, obłuda, cynizm. Mini seria”  nie usuwam, to już się wydarzyło. Po prostu przepraszam za ten wpis! Był/jest on wprost krzywdzący dla księdza Jacka Stryczka.

Nowy Sącz, dnia 07.04.2023 r.

Marek Bartłomiej Cabak 

Yhm... to może nie być głupi pomysł?!

Aby dołączysz do grona subskrybentów Bywalca Życia. I Otrzymywać powiadomienia o nowych konkursach, wpisach i wielu innych akcjach.

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do MailChimp ( więcej informacji )

Trzy żelazne zasady Bywalca Życia. Zero spamu. Bezpieczeństwo adresu e-mail. Możliwość wypisania się z listy subskrybentów w każdej chwili.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments