Odeszli, ale zostali w naszych sercach

Wszystkich świętych - czasem zadumy i pamięci!Wszystkich Świętych i Zaduszki to wyjątkowe święto ku temu, aby powspominać tych co już odeszli, ale wciąż są w naszych sercach. Ostatni rok przyniósł wiele śmierci, dlatego tym bardziej listopad napawa smutkiem i głębią melancholii. Zajrzyj również do postów „Wszystkich Świętych czasem zadumy i pamięci” z 2019 r. oraz „Wspominam tych, którzy odeszli” z 2020 r.

 

Katarzyna Łaniewska post wszystkich świętych

Katarzyna Łaniewska

Aktorka teatralna i filmowa. Popularność zdobyła rolą babci Józefiny w serialu TVP „Plebania”, a także rolą Solskiej w kultowym filmie „Kogel-mogel”. Umarła w wieku 87 lat, po pobycie w szpitalu. Do choroby podchodziła z niezwykłą pokorą, w jednym z ostatnich wywiadów mówiła: „Nie rozpaczam, bo wiem, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan”.

Krzysztof Krawczyk wspomnienia o zmarłych

Krzysztof Krawczyk

Piosenkarz o barytonowym głosie, kompozytor i gitarzysta, kultowa postać polskiej sceny muzycznej. Koncertował po Europie, jak i po całym świecie. Jego najpopularniejsze piosenki to m.in. „Parostatek”, „Bo jesteś ty”, „To co dał nam świat”, „Byle było tak”. Izabela Trojanowska wspomina Krzysztofa Krawczyka jako ciepłego i skromnego człowieka, z głęboką duszą. Umarł w wieku 75 lat.

Ryszard Kotys wspomnienia wszystkich świętych świat według kiepskich

Ryszard Kotys

Aktor filmowy, teatralny, dubbingowy i reżyser. W szerokiej świadomości zapisał się rolą Mariana Paździocha z sitcomu „Świat według Kiepskich”. Joanna Kurowska wspomina, że sam Ryszard Kotys był totalnym przeciwieństwem odgrywanej postaci. Zmarł w wieku 88 lat, po infekcji wywołanej przez Covid-19.   

Krzysztof Kiersznowski

Aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Zagrał wiele postaci, które weszły do popkultury. To m.in. Wąski z filmu „Kiler”. Występował również w popularnych serialach TVP „Blondynka” i „Barwy szczęścia”. Tadeusz Chudecki wspomina, że Krzysztof Kiersznowski, mimo iż wiedział, że umiera na nowotwór to i tak pracował prawie do końca. Odszedł w wieku 70 lat. 

Bohf=dan smoleń aktor świat według kiepskich kabaret

Bohdan Smoleń

Aktor, satyryk, artysta kabaretowy oraz działacz społeczny. Założyciel fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”. Członek „Kabaretu Tey”, który działał w latach 70 i 80 minionego stulecia. Znany również jako „listonosz Edzio” z sitcomu „Świat według Kiepskich”. Odszedł w wieku 69 lat, po latach zmagania się z ciężką chorobą. 

Jerzy Targalski

Historyk, doktor nauk humanistycznych, orientalista, działacz opozycyjny w okresie PRL-u, publicysta oraz miłośnik kotów. Największą popularność przyniosła mu książka „Resortowe dzieci. Media”, którą napisał wraz z Dorotą Kanią i Maciejem Maroszem. Publikacja odbiła się dużym echem, przynosząc mu dużą grupę fanów, jak i antyfanów. Zmarł w wieku 69 lat po długiej chorobie. 

Maria Koterbska artystka wszystkich świętych wspomnienia o zmarłych

Maria Koterbska

Piosenkarka, która wylansowała takie przeboje jak „Brzydula i rudzielec”, „Karuzela”, „Parasolki”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Augustowskie noce”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Była nazywana „polską królową swingu”. Zmarła w wieku 96 lat, przyczyną było zakażenie organizmu, wcześniej zmagała się z chorobą nowotworową. 

Krzysztof Kowalewski daleko od noszy

Krzysztof Kowalewski

Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i kabaretowy. Na ekranie zadebiutował w 1960 r. w filmie „Krzyżacy” Aleksandra Forda. Zagrał w ponad 120 produkcjach filmowych i telewizyjnych. Szerszej publiczności znany z roli ordynatora z polsatowskiego sitcomu „Daleko od noszy”. Miał 83 lata.     

tomasz kanpik lektor wspomnienia o zmarłych

Tomasz Knapik

Lektor radiowy, filmowy, telewizyjny. Wykładowca akademicki oraz doktor inżynier elektrotechnik. Pracował dla Polsatu, TVP I TVN-u. Był głosem w reklamach, filmach, a nawet w warszawskiej komunikacji miejskiej. Syn Tomasza Knapika poinformował, że jego ojciec odszedł we śnie, nad ranem. Miał 78 lat.

Aleksander Doba

Aleksander Doba

Podróżnik, kajakarz, obieżyświat. Jako pierwszy człowiek w historii przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej (wyłącznie siłą własnych mięśni). Nagrodzony przez „National Geographic” mianem „Podróżnika Roku 2015”. Piotr Chmieliński wspomina, że podziwiał u Aleksandra Doby jego niezłomność, młodzieńczą radość i entuzjazm. Odszedł w wieku 74 lat. 

fotografie: materiały prasowe, grafika wyróżniająca – pixabay, Odeszli, ale zostali w naszych sercach

format tematów poważnych #7


 

Yhm... to może nie być głupi pomysł?!

Aby dołączysz do grona subskrybentów Bywalca Życia. I Otrzymywać powiadomienia o nowych konkursach, wpisach i wielu innych akcjach.

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do MailChimp ( więcej informacji )

Trzy żelazne zasady Bywalca Życia. Zero spamu. Bezpieczeństwo adresu e-mail. Możliwość wypisania się z listy subskrybentów w każdej chwili.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepsze
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja Czubak
Patrycja Czubak
1 stycznia 2022 11:05

Za dużo śmierci wokół, za dużo.. 😔

Bookendorfina
24 listopada 2021 08:49

Niestety, co roku świat opuszczają znani i cenieni za twórczość, ale też zwykli ludzie, o których pamiętają najbliżsi.

Pojedztam.pl
23 listopada 2021 20:48

Na pewno warto pamiętać o tych, którzy odeszli z tego świata.

Aga
Aga
23 listopada 2021 18:32

Nostalgiczne święto, pełne zadumy. Warto wspominać bliskich i tych, których podziwialiśmy na ekranach.

Anna
Anna
14 listopada 2021 16:26

Wszystkich Świętych i Zaduszki to wyjątkowe święto ku temu, aby powspominać tych co już odeszli, ale wciąż są w naszych sercach. Mimo że ten rok był dla mnie pod wieloma względami trudnym czasem, uświadomił mnie o ulotności życia i skłonił do refleksji nad kwestią przemijania. Ostatni rok przyniósł wiele śmierci, dlatego tym bardziej listopad napawa smutkiem i głębią melancholii. Zmarło wiele wspaniałych postaci polskiej sceny muzycznej i teatralnej, ekranu oraz nauki. Szczególnym ciosem była dla mnie śmierć Krzysztofa Krawczyka, którego zapamiętałam jako świetnego artystę oraz niezwykłego i dobrego człowieka. Izabela Trojanowska wspomina Krzysztofa Krawczyka jako ciepłego i skromnego człowieka, z… Czytaj więcej »

Happy Books
9 listopada 2021 11:39

Wielka strata tyle wspaniałych osób …

Irek
8 listopada 2021 19:46

Ten i poprzedni rok to dramat jeżeli chodzi o straty w polskiej kulturze, a następców brak

Anita
Anita
4 listopada 2021 11:23

Ech… dużo wspaniałych ludzi ostatnio odeszło 🙁

Julia
Julia
2 listopada 2021 21:58

Nie mogłam się podnieść po śmierci Krawczyka przez długi czas. A Knapika również można usłyszeć w autobusach w moim rodzinnym mieście. Od kiedy zmarł, zawsze jest mi przykro, gdy go słyszę.

Kasia Bednarek
Kasia Bednarek
2 listopada 2021 12:14

Zapraszam do grupy BLOGERZY W SIECI, gdzie można promować swoje blogi https://www.facebook.com/groups/2578124759169911

blogierka
1 listopada 2021 23:46

Niech spoczywają w spokoju 🙂

August
1 listopada 2021 13:51

Dla mnie to był smutny rok, właśnie z powodu śmierci. Notabene miałem w planach wypad z Dobą na kajaki w maju w ramach akcji organizowanych przez Solistów.
😪

Karolina
1 listopada 2021 10:52

Kurczę, nie wiedziałam, że Aleksander Doba nie żyje. Podziwiałam Go. Cześć Jego pamięci!