Wszystkich Świętych czasem zadumy i pamięci

Wszystkich świętych - czasem zadumy i pamięci!Wszystkich Świętych i Zaduszki to smutny czas, pełny melancholii, przemyśleń, a przede wszystkim wspomnień o zmarłych. Bo człowiek żyje tak długo, jak długo trwa o nim pamięć! Dzisiaj, na Bywalcu Życia, chciałbym wspomnieć osoby publiczne, których śmierć wyjątkowo mnie poruszyła, a ich życie niezwykle mnie inspirowało.  

 

Gabriela Kownacka - wszystkich świętych czas zadumy

Gabriela Kownacka

Aktorka teatralna i filmowa. Najbardziej zapamiętana z roli „Anki” z Rodziny zastępczej. Przez Piotra Fronczewskiego nazywana żartobliwie „Gapą”. Zmarła w 2010 roku, przegrywając z rakiem. 

Zofia Czerwińska - wszystkich świętych czas zadumy

Zofia Czerwińska

Aktorka teatralna i filmowa. Znana z takich seriali jak Alternatywy 4 czy Czterdziestolatek. Zarażała rozbrajającym uśmiechem i pozytywnym słowem. Zmarła w 2019 roku, po operacji kręgosłupa. 

Krystyna Feldman - wszystkich świętych - czas zadumy i pamięci

Krystyna Feldman

Aktorka, laureatka Orła za rolę w filmie To ja, złodziej. Najbardziej zapamiętana z roli „babki Kiepskiej” z sitcomu Świat według Kiepskich. Zmarła w 2007 roku, zgodnie z jej życzeniem – pochowano ją w kostiumie z ostatniego spektaklu – I to mi zostało.  

Leon Niemczyk - wszystkich świętych czas zadumy

Leon Niemczyk

Aktor teatralny i filmowy. Zagrał w ponad 500 filmach i serialach, co uczyniło go jednego z najwybitniejszych aktorów polskiej kinematografii. Zmarł w 2006 roku na raka płuc. 

Lech i Maria Kaczyńscy - wszystkich świętych czas zadumy

Lech i Maria Kaczyńscy

Prezydent i Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej. Lech Kaczyński mówił o Marii: „nie przetrwałbym bez niej w polityce”, a Maria Kaczyńska o Lechu: „będę zawsze stać u boku Leszka (…)”. Zmarli w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. 

Kornel Morawiecki

Kornel Morawiecki

Polityk, działacz opozycji demokratycznej, założyciel Solidarności Walczącej. W 2015 roku został marszałkiem seniorem, a jego przemówienie „Prowadź nas Polsko!” przeszło do historii. Zmarł w 2019 roku, przegrywając walkę z nowotworem trzustki. 

Anna Walentynowicz - wszystkich świętych czas zadumy

Anna Walentynowicz

Działaczka opozycji demokratycznej, współzałożycielka „NSZZ Solidarność”. Tytułowana nieustraszoną bohaterką sierpnia 80′. Bezkompromisowa i zawsze prostolinijna. Zmarła w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. 

Anna Przybylska

Anna Przybylska

Aktorka i fotomodelka. Sławę przyniósł jej serial Złotopolscy oraz sitcom Daleko od noszy. Zmarła w 2014 roku, przegrywając walkę z nowotworem trzustki. Cała Gdynia żegnała ją białymi różami.  

Zbigniew Wodecki - post wszystkich świętych - czasem zadumy i pamięci!

Zbigniew Wodecki

Piosenkarz, muzyk, kompozytor. Jego największe przeboje to: „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Chałupy Welcome to” czy „Zacznij od Bacha”. Mówiono o nim: „ten gość jest dokładnie taki, jakim go sobie wyobrażasz, nigdy nikogo nie skrzywdził”. Zmarł w 2017 roku, wskutek komplikacji po operacji kardiochirurgicznej. 

Profesor Zyta Gilowska - wszystkich świętych czas zadumy

Zyta Gilowska

Polityk, profesor nauk ekonomicznych, minister finansów, nazywana pierwszą damą polskiej ekonomii. Pokochana za obniżanie podatków oraz wyjątkowe poczucie humoru. Zmarła w 2016 roku, chorowała na serce. 

 

fotografie: materiały prasowe, Wszystkich świętych czasem zadumy, format tematów poważnych #1


Yhm... to może nie być głupi pomysł?!

Aby dołączysz do grona subskrybentów Bywalca Życia. I Otrzymywać powiadomienia o nowych konkursach, wpisach i wielu innych akcjach.

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do MailChimp ( więcej informacji )

Trzy żelazne zasady Bywalca Życia. Zero spamu. Bezpieczeństwo adresu e-mail. Możliwość wypisania się z listy subskrybentów w każdej chwili.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najlepsze
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] to czas dla nas, aby powspominać zmarłych. Na Bywalcu Życia robimy to już po raz kolejny. Wszystkich Świętych czasem zadumy i pamięci (z 2019 r.), Wspominam tych, którzy odeszli (z 2020 r.), Odeszli, ale zostali w naszych sercach (z […]