Bez Nich ten świat nie jest taki sam

Wszystkich świętych - czasem zadumy i pamięci!Bez Nich ten świat nie jest taki sam. Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas dla nas, aby powspominać zmarłych. Na Bywalcu Życia robimy to już po raz kolejny. Wszystkich Świętych czasem zadumy i pamięci (z 2019 r.), Wspominam tych, którzy odeszli (z 2020 r.), Odeszli, ale zostali w naszych sercach (z 2021 r.). 

 

Franciszek Pieczka Wszystkich Świętych 2022

Franciszek Pieczka

Aktor filmowy i teatralny. Najbardziej znany z roli Gustlika z serialu Czterej pancerni i pies, a także z roli Stacha Japycza z Rancza. Za wizytę w kinie od ojca dostał lanie. Poszedł na Politechnikę Śląska, aby po miesiącu zdawać do Szkoły Teatralnej.   

Jetrzy trela aktor filmowy

Jerzy Trela

Aktor teatralny i filmowy, pedagog, a także profesor sztuk teatralnych. Niemalże od początku kariery był związany ze Starym Teatrem w Krakowie. Przez 20 lat zmagał się z nowotworem, przegrywając walkę w 2022 r.  

Edward Hulewicz

Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołu Tarpany. Wylansował takie hity jak: „Za zdrowie Pań”, „Bo życie jedno mam”. Był wegetarianinem, biegał, unikał stresu. Do końca życia był aktywny. Pokonał go nowotwór w wieku 84 lat.     

Witold Paszt bywalec życia

Witold Paszt

Piosenkarz, założyciel zespołu Vox. Autor przebojów: „Jak słońce”, „Zabiorę cię Magdaleno”, „Szczęśliwej drogi już czas”. Był trenerem w drugiej i trzeciej edycji The Voice Senior. Umarł w wyniku komplikacji po trzykrotnym przebyciu koronawirusa.       

Żora Korolyov

Ukraińsko-polski tancerz, choreograf, aktor. Wziął udział w programach Taniec z gwiazdami, Jak oni śpiewają?, zagrał w serialu Egzamin z życia (TVP2). Katarzyna Cerekwicka wspomina go jako „faceta z pasją i do tańca, i do życia”. Zmarł w wieku zaledwie 34 lat, na zapalenie mięśnia sercowego.     

Marian Zembala wszystkich świętych lekarz

Marian Zembala

Kardiochirurg oraz profesor nauk medycznych. Minister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz. Kawaler Orderu Orła Białego. W wyniku udaru mózgu (w 2018 r.) poruszał się na wózku inwalidzkim. W 2022 r. zmarł skutek utonięcia w basenie. Według prokuratury popełnił samobójstwo, zostawił list pożegnalny.   

Waldemar Paruch

Waldemar Paruch

Politolog, profesor nauk społecznych, polityk oraz nauczyciel akademicki. Związany z rządem Prawa i Sprawiedliwości, był szefem Centrum Analiz Strategicznych. Oznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Odszedł w wieku 57 lat.  

Ludwik Dorn

Ludwik Dorn

Polityk, publicysta, działacz opozycji w demokratycznej w PRL-u. We wspomnieniach znajomych jawi się jako człowiek z przenikliwą inteligencją, dużym poczuciem humoru oraz któremu zależało na Rzeczypospolitej Polskiej. Zmarł na nowotwór.  

Maciej Zieliński prawnik Szczecin

Maciej Zieliński

Prawnik, profesor nauk prawnych. Wyróżniony „Perłą Radcowską” za działania na rzecz promocji zawodu radcy prawnego. Oznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Miałem ten zaszczyt – być słuchaczem wykładów prof. Macieja Zielińskiego w Szczecinie.

Zmarł w wieku 80 lat.    

Elżbieta II Królowa Wielkiej Brytanii

Elżbieta II

Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z dynastii Windsorów w latach 1952 – 2022. Panowała na tronie 70 lat i 214 dni. Dla wieku jej śmierć zakończyła pewną epokę. 

fotografie: materiały prasowe, Wszystkich świętych czasem zadumy, format tematów poważnych


Yhm... to może nie być głupi pomysł?!

Aby dołączysz do grona subskrybentów Bywalca Życia. I Otrzymywać powiadomienia o nowych konkursach, wpisach i wielu innych akcjach.

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do MailChimp ( więcej informacji )

Trzy żelazne zasady Bywalca Życia. Zero spamu. Bezpieczeństwo adresu e-mail. Możliwość wypisania się z listy subskrybentów w każdej chwili.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments