Szaleństwo w księgarni. Konkurs

UPDATE – 28.01.2020 r. – WYNIKI KONKURSU!

Chciałbym niezwykle mocno podziękować Wam, że wzięliście udział w urodzinowym konkursie na Bywalcu Życia. Natomiast, laureatom  gratuluję oraz czekam na wiadomość mailową. 

Laureaci powinni zgłosić się do mnie: „mbcabak@gmail.com” do dnia 15 lutego 2020 r. Prosiłbym o wysłanie wiadomości z maila, który został użyty do napisania komentarza (weryfikacja autora pracy konkursowej).
 
 

UPDATE – 01.01.2020 r. – KONKURS ZAKOŃCZONY!

WYGRAJ 500 ZŁOTYCH na bywalcu w konkursie
Urodzinowy Konkurs na Bywalcu!

Zapraszam do wzięcia udziału w urodzinowym konkursie. Życzę wygranej, a przy okazji dobrej zabawy.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ? 

Wystarczy, że skomentujesz dowolny post (z wyłączeniem postów oznaczonych „formatem tematów poważnych”) na Bywalcu, który to komentarz będzie odpowiedzią na zadanie konkursowe (1-wszy komentarz). A także przekleisz ten komentarz pod post konkursowy, dodając formułę:

„Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia”

oraz tytuł postu, który skomentowałeś/aś  (drugi komentarz). 

  

JAKIE JEST ZADANIE KONKURSOWE?

Zadaniem konkursowym jest skomentowanie wybranego postu na Bywalcu. Niech przyświeca Ci zasada – nie słódź, nie hejtuj, komentuj! 

OD KIEDY I DO KIEDY TRWA KONKURS? 

Konkurs trwa od dnia 18 września 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. 

Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 30 stycznia 2020 r.  w zakładce KONKURSY i w tym poście. 

Laureaci powinni zgłosić się do mnie: „mbcabak@gmail.com” do dnia 15 lutego 2020 r. 

Nagrody zostaną wysłane do dnia 25 lutego 2020 r. 

JAKIE SĄ NAGRODY?

Za miejsce 1-wsze – 500 złotych do wydania w dowolnej księgarni internetowej. Ty kupujesz, ja płacę.

Za miejsca 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 – nagroda pocieszenia. 

CZY JEST REGULAMIN?

Tak. Regulamin znajduje się tutaj! Zapoznaj się z regulaminem, proszę. Ignorantia iuris nocet

   

JESZCZE RAZ POWODZENIA! konkurs #2

(grafika postu © by bywalec życia, na podstawie grafiki z pixabay)

Yhm... to może nie być głupi pomysł?!

Aby dołączysz do grona subskrybentów Bywalca Życia. I Otrzymywać powiadomienia o nowych konkursach, wpisach i wielu innych akcjach.

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do MailChimp ( więcej informacji )

Trzy żelazne zasady Bywalca Życia. Zero spamu. Bezpieczeństwo adresu e-mail. Możliwość wypisania się z listy subskrybentów w każdej chwili.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
96 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
25 lutego 2020 10:23

Przesyłka odebrana, zaskoczenie ogromne, radość jeszcze większa a humor poprawiony na długi czas. Bardzo dziękuję:)

Marcin
Marcin
1 lutego 2020 22:06

Serdecznie dziękuję za wyróżnienie w postaci pierwszego miejsca. Gratuluję pozostałym laureatom.
Wiadomość e-mail do Pana właśnie wysłałem. Pozdrawiam Marcin

Erwin
Erwin
28 stycznia 2020 13:12

Marzenia rozbiły się o wystającą grań.

Maja
Maja
31 grudnia 2019 21:23

Komentarz do: TOP 10 IDIOTYZMÓW POLSKIEJ SZKOŁY! Mnie się marzy szkoła w wersji wirtualnej… Siadasz o dogodnej porze przed ekranem komputera, sprawdzasz, jakiego materiału masz się nauczyć, uczysz się, zdajesz w ustalonym miejscu i czasie i po sprawie. O, i zamiast kilkunastu przedmiotów, uczeń mógłby wybrać kilka tych, które najbardziej go interesują i przydadzą mu się w przyszłości. (Przez całą szkolną edukację musiałam uczyć się w sumie 4 języków. Z niemieckiego, francuskiego i łaciny nie pamiętam nic, angielskiego głównie nauczyłam się w domu, sama dla siebie.) Taki układ rozwiązałby wiele problemów, na przykład wspomnianą przez Ciebie kwestię niekompetentnych nauczycieli, a… Czytaj więcej »

Anna
Anna
31 grudnia 2019 19:42

MIEJSCE 10 „CO MASZ ZROBIĆ JUTRO, ZRÓB DZISIAJ”. – Bardzo motywujący jest ten mem ze Spongebobem 😉 „Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia”.
Tytuł postu, który skomentowałam: TOP 10 MĄDROŚCI CAŁKIEM MĄDRYCH!

Anna
Anna
31 grudnia 2019 19:32

Chętnie obejrzę film: ,,Finn sam w domu: Świąteczny skok” (2012 r.), ale dopiero za rok na Święta Bożego Narodzenia 🙂
Nie wiedziałam, że istnieje piąta ,,część” ,,Home Alone”, co mile mnie zaskoczyło. Pozdrawiam serdecznie
„Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia”.
Tytuł postu, który skomentowałam: 5 FILMÓW NA ŚWIĘTA I OKRES PRZEDŚWIĄTECZNY.

Erwin
Erwin
31 grudnia 2019 16:40

Przyjrzę się temu wątkowi szczególnie dokładnie. Już sama liczba 5 wydaje się podejrzana. Za mało. Skończmy z magią przyjrzyjmy się Temu, co przygotowałeś. Ja w swoim komentarzu wyjdę poza ramy świątecznego ducha. Przejdę do filmowej magii – nie pamiętam żadnego z przedstawionych tytułów. Urealniony świąteczny okres na telewizyjnym ekranie przedstawia się inaczej. Oczywiście jest Kewin. Na myśl przychodzi mi Harry Potter, ale dziwnym trafem nie widziałem go w tym roku na jego zakończenie. Narnia. Taniec do prawdy DIRTY różnie to bywa z częściami. Zatańcz ze mną w Sylwester to już oczywistość w Mojej świadomości. Lubię, ale mam już dość. Przy… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
31 grudnia 2019 15:29

Uwagi do To już koniec Opowieści z Narnii – Ostatnia Bitwa. Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia Wprowadzenie do książki napisałeś w dobrym tempie i atmosferze. Ramy czasowe oparłeś na bohaterach. Jest to plusem dla osób, które znają serię filmową, lub znają ją pokątnie. „ Niczym nie przypominająca siebie z swych najlepszych czasów.” – nie powinno być ze swych? Prowadzenie czytelnika poprzez skrócenie części książki jest przyjemne i ciekawe. Obcięciem zachęcasz do zapoznania się z wydarzeniami książkowymi. Część na temat symboliki znalazła się w odpowiednim miejscu posta. Koniec OK –… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
31 grudnia 2019 14:37

Filary, na których stoi życie ludzkie na tej planecie, są wykorzystywane względem tych, którzy zostali wychowani źle – czyli dobrze, w gamie bycia w porządku. XXX stracili milionowe dotacje, a jednak kosztami obłożeni zostanie Skarb Państwa, który tak jest nazywany zamiast wprost ludność podatkami. Oj, jaką wielką rację masz w związku dysproporcji w zakresie rozumienia politycznego zachowania. Politycy w Polsce jeszcze nie są w stanie pojąć, że nic od nich nie zależy, a jedynie zarządca dał im bat i stoją z batem nad pozostałymi. Prawo wyborcze i ludzka administracja publiczna doprowadziła do tego, że jesteśmy skazani na głupotę. Urzędnika prawo… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
31 grudnia 2019 11:02

Skomentowałem: Top 10 idiotyzmów polskiej szkoły! Mam dzisiaj pecha, bo napisałem bardzo obszerny komentarz do tego posta, po czym nie wiem dlaczego komputer na którym pracuję postanowił samoczynnie przeprowadzić proces aktualizacji i to co napisałem diabli wzięli. Ale jako, że nie należę do osób zrażających się porażkami, tworzę swój wpis od nowa. Choć już na pewno w nieco innej formie. Na to o czym napisał Pan w swoim poście, patrzę dzisiaj nieco inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Pewne sprawy jednak pozostały, jak choćby moje niezrozumienie do tego dlaczego oczekuje się od uczniów wkuwania wiedzy na pamięć. Nawet w przypadku… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
31 grudnia 2019 10:25

Skomentowałem: Top 10 gier mojego dzieciństwa. Jako miłośnik powieści detektywistycznych i bioręc pod uwagę, że sam się Pan odkrył w innym z postów, wiem że dzieli nas kilkanaście lat różnicy. Dlatego też, nie grałem w gry o których wspomina Pan w swoim wpisie, bo one pojawiły się wtedy kiedy granie w gry raczej nie należało już do moich ulubionych zajęć. 😉 Mogę natomiast podsunąć Panu pomysł na kolejny post i może Pan z niego śmiało korzystać. Jeśli o mnie mowa, to czas kiedy byłem dzieckiem spędzałem nad grami planszowymi i cieszy mnie bardzo, że dzisiaj to zamiłowanie do planszówek powraca.… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
31 grudnia 2019 10:25

Skomentowałem: Tak to się zaczęło-Lew, czarownica i stara szafa. Nie będę udawał, że przeczytałem tę serię książek bo tak nie jest. Znam autora i owszem. Wiem też iż cykl z Narnią istnieje i od lat wielu wywołuje zachwyt pośród szeregu czytelników. Nie wykluczam jednak i jestem temu coraz bliższy, że gdy tylko moje dzieci podrosną na tyle by zrozumieć z książek Lewisa jak najwięcej zaopatrzę się w tę serię i z nimi ją wspólnie przeczytam. Tzn. ja będę czytał, a one będą słuchały. Obejrzałem natomiast i jeśli mnie pamięć nie myli co najmniej po dwa razy wszystkie zekranizowane dotychczas części… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
31 grudnia 2019 10:24

Skomentowałem: Top 10 seriali, którym jestem na nie. Jak napisałem kilka postów wstecz, jestem wielkim fanem seriali. I wcale nie są to wyłącznie produkcje komediowe. Widzę, że poświęcił Pan swój post różnym gatunkom tychże produkcji. Dodam ze swojej strony, że nie jestem typem osoby podążającej za ogółem, co oznacza nic więcej ni mniej, że w moim przypadku coś co jest wielbione przez tłumy wcale nie musi wywierać wrażenia na mojej skromnej osobie. Produkcje szeroko komentowane, uznawane za fenomenalne, takie które zgarniają szereg nagród podczas kolejnych ceremonii ich wręczania często na mnie nie wywierają najmniejszego wrażenia i po jednym czy dwóch… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
31 grudnia 2019 10:24

Komentowałem: Sitcom gatunek, który przeszedł do lamusa. Zupełnie nie zgadzam się z tytułem Pańskiego posta. Uważam wręcz przeciwnie. Od pewnego raczej dłuższego czasu ten gatunek serialu (najczęściej komediowego) przeżywa swoisty boom i to właśnie serialami, nie koniecznie polskiej produkcji stoi dzisiejszy program telewizyjny. Zależnie od stacji którą wybieramy przyciskiem guzika na pilocie telewizora możemy oddać się przyjemności, która moim zdaniem jest niewatpliwa, obejrzenia serialu które są na najwyższym, światowym poziomie. Jeśli o polskich produkcjach mowa, to mogę bez najmniejszego zawahania napisac, że nigdy nie było mi z nimi po drodze. Co innego natomiast seriale zagraniczne, jak choćby „Teoria wielkiego podrywu”.… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
29 grudnia 2019 17:54

„Po naradzie ze sowami… ” Czy, aby na pewno jest to poprawna forma?

Odwołujesz się do chronologii czytelniczej rób to z szacunkiem do czytelnika. Zrobiłeś to lekceważąco względem Niego/Niej.

Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia
Kwestia => SREBRNE KRZESŁO – KONTROWERSYJNY TOM NARNI. / tutaj chyba też jedno i / zbadaj to

Erwin
Erwin
29 grudnia 2019 17:38

Wywołałeś wilka na żer: TOP 10 IDIOTYZMÓW POLSKIEJ SZKOŁY! Strajk nauczycieli nie zakończył się klapą. Strajk jako narzędzie wpływu jest instrumentem nacisku długoterminowym. Tak patrząc na ten temat był to sukces, gdyż obnażył ludzką głupotę, wyraźnie wskazał na poziom inteligencji nauczycieli, od których wymaga się właśnie inteligencji, rozsądku i dorosłości. Właściwe skontrowanie oparte na właściwej argumentacji otrzymaliśmy od uczniów. Bardzo się cieszę, że uczniowie w Polsce byli i nadal są pełni weny i werwy pomimo fatalnych warunków edukacji w Polsce. Mam na myśli system edukacji. Temat ważny spycha się do roli upchania większych środków z budżetu do Systemu Marnotrawstwa Pieniędzy,… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
29 grudnia 2019 16:41

Totalna dewastacja czytelnika: W JAKIEJ KOLEJNOŚCI CZYTAĆ OPOWIEŚCI Z NARNII? Zanim rozpędziłem się przyciągającym do czytania wstępem, musiałem rozbić się o ścianę, kiedy to suwakiem zorientowałem się i przyszła do Mnie myśl, że będzie najlepszy, bo post jest aż tak krótki. Świetnie, że w Narnię można zatopić się spoza filmowej zawartości, co dla powszechnego odbiorcy filmu czy książki jest przyjemną ciekawostką, skłaniającą do właśnie takiego postępowania, tu i teraz. Po przeczytaniu pierwszej metody podejścia do Narni czuję się zdewastowany tym, że zostało przedstawione, napisane i zaprezentowane twardo jak w kiepskiej książce do nauki, czyli zapoznaj się i umiej. Drugą przemilczę.… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
29 grudnia 2019 13:58

Skonfrontowałem się z: TOP 10 SERIALI, KTÓRYM JESTEM NA NIE! Straszliwie doskwiera mi kwestia poziomu fabularnego seriali, które ogłoszone są takimi wspaniałymi. Wypowiedziałem się na portalu społecznościowym niedawno na temat drugiej części, kontynuacji filmu w charakterze, po co druga część słabego filmu. I oczywiście zostałem od razu napiętnowany łatką głupka i widocznego niezrozumienia filmu. Tylko gdzie tutaj sens i wyższość filmu, który po seansie pozostawia atmosferę słabości i straty czasu, który odchodzi w zapomnienie w kilka dni po obejrzeniu. W punkt – fabuła Grimm była skonstruowana w sposób taki, by jak najsilniej odciągać widza od głównego wątku postaci i nurtu… Czytaj więcej »

Gosia
Gosia
29 grudnia 2019 10:39

Komentarz do postu: Hipokryzja, obłuda, cynizm. Mini-seria. Może i charakter wpisu prześmiewczy, ale tak czy inaczej jego treść w dużej mierze jest zgodna z prawdą. Przynajmniej w moim odczuciu. Wielu ludzi działa w sposób dwulicowy. Wytyka błędy u innych, by tych które samemu się popełnia były zamiatane pod dywan lub umniejszane. Taka to trochę dulszczyzna na pokaz. A już najlepiej jeśli inni widzieć nas będą krystalicznie czystymi, choćbyśmy na sumieniu mieli jakieś przewinienia. Ja rozumiem, że przyznanie się do błędu nie jest rzeczą łatwą, ale o ile lepiej jest postępować względem innych w sposób w jaki sami chcielibyśmy być traktowani.… Czytaj więcej »

Gosia
Gosia
29 grudnia 2019 10:20

Komentarz do postu: Top 10 mądrości nie do końca mądrych Ciekawie napisany post. Taki trochę pół żartem, pół serio. Przynajmniej ja tak to widzę. Ale do rzeczy. Myślę sobie że w życiu może nie tyle trzeba wszystkiego spróbować ile powiedziałabym raczej można spróbować wszystkiego, na co tylko mamy ochotę, a co nie przysporzy nam problemów. Bo balansowanie na granicy prawa jest tyle samo niebezpieczne, co sprawiające radość chyba tylko masochistom. Można próbować w życiu wielu rzeczy, bo po to się żyje by poznawać smak jabłek, wiśni i cytryny, ale wszystko to musi być robione z głową by po fakcie nie… Czytaj więcej »

Gosia
Gosia
29 grudnia 2019 10:00

Komentarz do postu: Historia Lalego w powieści „Tatuażysta z Auschwitz” Ludzie z natury są istotami, którym nie obce są chęć poznania i zaznajomienia się z prawdą. Chęć odkrywania tajemnic historii także tej współczesnej. Historii, która dzięki Bogu wielu ludziom została oszczędzona, jednak wielu ludzi pochłonęła swoją brutalnością. Losy ludzi, których bezpośrednio dotknął temat obozów koncentracyjnych i Holokaustu są losami narodu. Dramaty poszczególnych ludzi są dramatami całych rodzin, miejscowości, narodów i państw. To co swój początek bierze w nienawiści człowieka do człowieka odbija się echem na historii świata i dziejach ziemi. Lubię czytać o tym co miało miejsce kilkadziesiąt lat temu,… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
28 grudnia 2019 20:03

Tytuł: NIESAMOWITE „PRZYGODY MERLINA” OD BBC! Na Mnie również produkcja nie zrobiła wrażenia – mówię to z perspektywy pełnego przeglądu całości serialu. Cały czas łudziłem się, że serial zmieni formułę. Zdarzenia fabularne zaczną przedstawiać inaczej, a serial wyjdzie poza ramy tego, że Merlina przedstawia się w roli pachołka do rozstawiania. Tym bardziej nie spodobał mi się jego koniec, gdy pojawił się na współczesnej ulicy w roli bezdomnego. Tak jak to ująłeś – tak mniej więcej wygląda fabuła wszystkich 5 sezonów – jak mocno pragnąłem, by uległo to zmianie. Nawet nie przeszkadzało mi, że prawda nie wyszła na jaw. Serial padł… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
28 grudnia 2019 17:38

Tytuł: TOP 10 GIER MOJEGO DZIECIŃSTWA! Nadal nie mogę sobie przypomnieć nazwy zręcznościówki, która najbardziej absorbowała Mnie za dzieciaka. Lomax, to o ile poprawnie sięgam po krańce pamięci, pierwsza zręcznościówka, z którą miałem do czynienia. Potwierdza to grafika gry wprost z pudełka. Przywołuje miłe wspomnienia. Potem nadeszły czasy z serią Rayman. Był też Król Lew, królik Jazz. Mario to już klasyk przerabiany w szkołach, szczególnie na świetlicach z obiema częściami Prehistoryka. Komputery z tymi grami zawsze były oblężone. Podobnie jak w uproszczeniu Herosi część 3 – ale to już w późniejszych latach, już za nastolatka. Nie rozumiem, dlaczego następne części… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
29 grudnia 2019 16:44
Odpowiedź do  Erwin

Przypomniałem sobie. Miałem na myśli grę Lew Leon.

Erwin
Erwin
28 grudnia 2019 17:10

Tytuł: HISTORIA LALEGO W POWIEŚCI TATUAŻYSTA Z AUSCHWITZ! Skonfrontowałem się z nim (Twoim postem) odpowiednio, czego efektem jest poniższy komentarz. Dość ciężki materiał jak na prezent urodzinowy. Powiem specyficzny. Nawet literatura historyczna musi być napisana w taki sposób, by nie stanowiła suchej historii, a opowieść, przygodę – twór który poprowadzi czytelnika poprzez to, co faktycznie miało miejsce chociażby i bardzo dawno temu w sposób jednak bliski współczesnemu ludzkiemu rozumieniu świata. Tak by przekaz dotarł i nie wystąpiła bariera zrozumienia. Kwestię szacunku w piśmiennictwie historycznym należy zawsze weryfikować. Nie jest to kwestią współczesności, że bardzo dużo treści to wprost wymysł, kłamstwo,… Czytaj więcej »

Erwin
Erwin
28 grudnia 2019 16:40

Tytuł: SITCOM – GATUNEK, KTÓRY ODSZEDŁ DO LAMUSA. Moja konfrontacja poniżej. Ikoniczność postaci z sitcomów jest niezaprzeczalna. Na ich bazie wykształciły się całe grupy jak i kolejne popularne persony. Dla części osób były one źródłem wypromowania się w świadomości medialnej. Dla części stanowiły one już ostateczną metkę, dzięki której zostali zapamiętani, co niejednokrotnie było konsekwentnie tragiczne, gdyż nie dano im i nie dali oni sobie sami możliwości, by uciec tejże roli. Niezaprzeczalnie jednak sitcom nigdy nie był miejscem, do którego trafiali aktorzy już uznani, by rozkwitać. Dzięki wykorzystaniu tak niewiele, sitcomy zdobywały tak wiele uznania, i Moim zdaniem, w Moim… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:32

Bohaterek z punktu 10 chyba nie myliłem, a przynajmniej nie pamiętam by tak było. Są to bajki ponadczasowe i wielu twórców wzoruje kreowane przez siebie postaci w filmach skierowanych do młodego odbiorcy na tej która spała w chatce krasnoludków i tej która zasnęła od ukłucia się wrzecionem. O punkcie 9 sam mógłbym wykładać na uczelni jako że ukończyłem liceum ekonomiczne, a następnie studia o podobnym zakresie tematycznym. Brutto, netto, tara, popyt, podaż, cena, koszty, przychody, ja to wszystko jadam na śniadanie i popijam punktami z piramidy potrzeb Maslowa. Odnośnie definicji z punktu 5 muszę wcześniej pomyśleć by nie strzelić jakiejś… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:16
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: TOP 10 CZY WIESZ, ŻE TO NIE TAK?! vol. 2

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:29

Jak napisałem w pierwszym swoim komentarzu na Twojej stronie, tak konsekwentnie czytam temat za tematem i nie ukrywam, że na ten konkretny post czekałem odkąd przeczytałem jego poprzednią część. Nauczyciela robota nie miałem przyjemności poznać w swoim życiu. Bo nawet ten który dyktował formułki i wymagał ich wykucia na pamięć znał wszystkich uczniów z imienia i nazwiska. Ale może dlatego, że ten konkretny uczył mnie na przykład w jednym roku aż 4 różnych przedmiotów. Nauczyciela z punktu 9 nigdy nie spotkałem, natomiast takich z punktu 8 było wielu. Z kilkoma po dziś dzień toczę żywe dyskusje kiedy tylko się spotkamy.… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:14
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: TOP 10 TYPÓW NAUCZYCIELI! – KONTYNUACJA.

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:26

Moim zdaniem można wypowiadać się na dany temat, w tym również na tematy polityczne tylko wówczas jeśli ma się coś do powiedzenia, a po drugie jeśli to coś ma jakieś zgodne z prawdą podstawy. Mówienie by o czymś mówić dla samego mówienia lub pokazania się jakim to jest się „mądrym” nie służy nikomu i niczemu. Nikomu chyba nawet bardziej, bo ani mówcy ani słuchającym. Głupota niby nie boli, niby jest darem bożym etc., etc., tylko po co nią epatować na prawo i lewo, jeśli nie można zabłysnąć rozumem. Ale oczywiście takim przez duże „R”. Czasami większy mam chyba szacunek do… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:13
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: HIPOKRYZJA, OBŁUDA, CYNIZM vol. 2

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:24

Teks jak autorze napisałeś na samym początku ma charakter prześmiewczy. Nie zmienia to jednak faktu, jak dalece prawdziwy jest i jak często zapominamy o podstawowych prawych wartościach, które powinniśmy w życiu hołubić a na wyżyny wynosimy to co powinno być napiętnowane. A nie jest. Nie jest, bo jesteśmy tylko ludźmi i nie obce są nam przywary, słabości i błędne pojmowanie pewnych rzeczy. Jesteśmy ludzcy, choć stworzeni na podobieństwo Boga. Popełniamy błędy, bo taka nasza natura. Jesteśmy cynikami, hipokrytami, obłudnikami, bo czasami nie myślimy co robimy czy mówimy. Zapominamy, że choć prawdomówność jest w cenie, to równie ważne jest myślenie nad… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:12
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: HIPOKRYZJA, OBŁUDA, CYNIZM. MINI-SERIA.

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:22

Nie znołem, odpowiadając na pytanie z tytułu posta. 🙂 Niemniej jednak też wychodzę na pole lub może raczej w pole, bo od lat mieszkam na wsi i nawet swoje pole uprawiam. Ale rozumiem co masz na myśli. 😉 A ja sobie „ino” używam chociaż z Sądecczyzną nie mam nic wspólnego. Lubię się z ludźmi drażnić. 😉 Jadam i jagody i borówki, bo wielu moich znajomych używa tych dwóch nazw zamiennie. Racuchów z jabłkami też nie lubię, bo są za tłuste. No święta święta i po świętach, a u mnie na choince bombki i nawet w tym roku masa czekoladowych cukierków… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:11
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: JAKIE ZNOCIE MAŁOPOLSKIE REGIONALIZMY?

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:20

Kiedy obserwuję co dzieje się w polskim szkolnictwie w ostatnich latach i co miało miejsce w kończącym się roku, zwyczajnie cieszę się że dane mi było skończyć szkołę średnią dobrych kilkanaście lat temu. Czasy były wtedy inne i moim zdaniem lepsze jeśli chodzi o system nauczania i same relacje na linii nauczyciel-dziecko-rodzic. Mam nadzieję, że nie zostanę źle odebrany za to co napiszę. Uważam bowiem, że nikt nikogo nie zmusza do zostania nauczycielem. To chyba świadomy wybór przyszłych nauczycieli-decydowanie się by nauczać. Czy ciągłe stękania jak to mają źle ma sprawić, że każdy na prawo i lewo powinien ich żałować?… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:10
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: TOP 10 IDIOTYZMÓW POLSKIEJ SZKOŁY!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:17

Też nie lubię, gdy książka nie jest podzielona na rozdziały. Dla mnie wystarczy nawet jeśli książkę dzielą jakieś rysunki, małe gwiazdki lub cokolwiek innego. Księgarnianych zakładek mam w domu całą masę. Większość ląduje u mojego siostrzeńca, który ponoć je kolekcjonuje. Takiej jednej ulubionej tylko mojej nie mam i raczej nie będę miał. Co mi wpadnie pod rękę, tym akurat zaznaczam w którym miejscu skończyłem czytać. Na bezludną wyspę zabrałbym raczej jakąś instrukcję przetrwania. Może coś Beara Grylsa (nie wiem czy dobrze napisałem jego imię i nazwisko, ale chyba wiadomo o kim mowa 😉 ). Ciekaw jestem wyglądu tych poprzednich blogów,… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:09
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: PO RAZ PIERWSZY NA BYWALCU – KSIĄŻKOWY TAG!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:16

Podsumowania nigdy nie są łatwe, ale na pewno są potrzebne. Co więcej, jeśli człowiek odczuwa wewnętrzną potrzebę by dokonać pewnej analizy czegoś, świadczy to o tym że potrafi na trzeźwo oceniać swoje osiągnięcia i korygować je w stosunku do założeń. Moim zdaniem bardzo dobrze o kimś świadczy, jeśli ten ktoś ma świadomość tego, że osiągnięty przez niego sukces jest wypadkową działania wielu osób. Widzę, że Ty masz tego świadomość i to działa wyłącznie na Twoją korzyść i stawia Cię w bardzo korzystnym świetle, choćby w stosunku do tych wszystkim, którym wydaje się że to co osiągnęli w życiu zawdzięczają wyłącznie… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:07
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: ROK PO PREMIERZE – PODSUMOWANIE!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:15

Pamiętam bardzo dobrze, jakie poruszenie pośród blogerskiej rodziny wywołała swego czasu ta książka. Pamiętam też, że większość recenzji, które o niej widziałem było bardzo pochlebnych. Nie pamiętam natomiast anie jednej wzmianki o drugiej powieści autorki o której jak wspominasz powinno być głośno wiosną kończącego się roku. Podoba mi się sposób w jaki jak napisałeś narratorka książki kreuje rzeczywistość. A że nie wszystko czym raczy czytelnika jest 100 % prawdą tym lepiej. Ja lubię dociekać prawd nieoczywistych. Na pewno po tę książkę sięgnę w swoim czasie. „Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:05
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: KAŻDY CZASAMI KŁAMIE… ALE AMBER IDZIE NA REKORD!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:13

Obawiam się, że za wpis o „Stranger things” wielu by Cię zlinczowało. 🙂 Sam produkcji nie widziałem, ale nie ukrywam że mam na nią ogromną ochotę. Może kiedyś będzie mi to dane. Póki co nie jest to dla mnie sprawą życia lub śmierci, dlatego serialu z o ile mnie pamięć nie myli Winoną Ryder jak tą niezbyt lubianą przez Ciebie „matką” jeszcze przez najbliższe miesiące fanem na pewno nie zostanę. No bo go nie zobaczę. 😉 W stronę drugiego opisanego serialu mnie nie ciągnie, a w stronę trzeciego już w ogóle. Z czwartego lubię aktorkę, ale to chyba nieco za… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:03
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: TOP 10 SERIALI, KTÓRYM JESTEM NA NIE!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:12

Tak sobie myślę, że szufladkowanie jakiejś książki jako stricte dziecięcej lub należącej do kanonu literatury młodzieżowej może być krzywdzące. Wszak wszyscy gdzieś w głębi siebie do końca swoich dni zostajemy dziećmi. Pielęgnowanie w sobie tej dziecięcej radości, naiwności i wiary w pewne rzeczy może wielokrotnie pomóc nam mierzyć się z przeszkodami stawianymi przez wszechświat na naszej drodze. Książka, którą z założenia powinni czytać jedynie ludzie młodzi nie starsi niż osiemnastolatkowie, może na równi spodobać się osobie starszej. Tak właśnie rzecz ma się z „Opowieściami z Narnii”. Znam wielu ludzi, którzy do tej literackiej serii wracają z przyjemnością po latach, odkrywając… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:02
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: TAK TO SIĘ ZACZĘŁO – LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA.

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:09

Miejsce 10 Z wiekiem dochodzę do wniosku, że planowanie pewnych spraw nijak się ma do tego co przynosi życie. Dlatego często choć oczywiście nie w ważnych sprawach pozwalam sprawom toczyć się swoim własnym rytmem. Często wychodzę na tym lepiej niż wtedy gdy planuję sobie coś w najdrobniejszych szczegółach. Czasami pełen spontan jest lepszy, bo nigdy do końca nie możemy przewidzieć tego, co przyniesie życie. Miejsce 9 Według mnie od samej chęci na coś do jej realizacji daleka droga i nikogo tak naprawdę nie obchodzi to co chcieliśmy zrobić również dla kogoś, bo jak napisałeś liczy się tylko efekt końcowy. Trud,… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:01
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: TOP 10 MĄDROŚCI CAŁKIEM MĄDRYCH!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:07

Oglądałem dwa pierwsze sezony serialu i mnie akurat nie porwał. Oczekiwałem od niego czegoś więcej, a dostałem coś co mnie zawiodło. Chociaż może to wynika dokładnie z tego o czym wspomniałeś. Bo skoro serial z sezonu na sezon robił się coraz ciekawszy, a efekty specjalne coraz bardziej zaawansowane, to może od sezonu 3 polubiłbym tak Merlina jak i króla Artura. Przy tak dużej liczbie zalewających odbiorcę niemal na każdym kroku tworzonych i wprowadzanych na rynek nowych seriali nie sądzę bym znalazł czas na „Przygody Merlina”. Ale nie zarzekam się, że kiedyś do serialu nie powrócę. „Biorę udział w Konkursie. Akceptuję… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 15:00
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: NIESAMOWITE „PRZYGODY MERLINA” OD BBC!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:06

Bardzo chciałem sprawdzić się w quizie, ale niestety spasowałem gdy wyświetliło mi się okienko do zaakceptowania RODO i dałem sobie spokój, bo przez wzgląd na świąteczne przygotowania nie mam zbyt wiele czasu na to by przeanalizować zapisy które powinienem zaakceptować by śmigać po quizie. A że niczego nigdy nie akceptuję w ciemno i tak jak regulamin Twojej stronki i jej polityki prywatności przeczytałem od deski do deski, tak robię to zawsze musiałem spasować. Ale mam nadzieję, że i tak mogę sklecić kilka zdań odniesienia do Twoich zapisów zawartych w treści posta. W odniesieniu do stwierdzenia o Bogu i prawdzie zgadzam… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 14:59
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: TOP 10 CZY WIESZ, ŻE TO NIE TAK?!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:04

Bajek w swoim życiu widziałem tyle. Że w tej chwili nie jestem w stanie nawet zliczyć ile. I wcale nie wstydzę się tego, że dorosłym już będąc z łezką w oku przygody Krzysia i misia wspominam. Tym którzy śmiać się będą ze mnie – wszyscy kiedyś byliśmy dziećmi i bajeczki oglądaliśmy – przypominam. 🙂 Miś o małym rozumku, serce moje od pierwszego odcinka bajki i pierwszych stron książek z sobą w roli głównej zdobył. Choć nie raz i nie dwa, przez swoje zamiłowanie do miodku mnóstwa kłopotów przyjaciołom swoim przysporzył. Czy jednak można nie kochać Kubusia Puchatka. Który pukając się… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 14:58
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: POWRÓT DO DZIECIŃSTWA – „KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?”.

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 13:02

Filmu nie widziałem i wcale nie dlatego, że tutaj gdzie mieszkam kina brak. Nie oglądałem go też w telewizji bo tej nie posiadam od dłuższego czasu w domu więc jakby nie mówić jestem odcięty od świata. Nie widziałem też filmu na płycie DVD. Co więcej nie wiem nawet czy film miał już swoją premierę na nośnikach cyfrowych. Mniejsza o to. Widzę, że niczego nie straciłem i widzę też, że wielu ludzi z którymi rozmawiałem przed premierą wypowiadali się o nim podobnie jak to ująłeś w swojej recenzji. Ci ludzie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia a już na pewno jedynym… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 14:57
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: SŁÓW KILKA O „KLERZE” SMARZOWSKIEGO.

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 12:59

„Ludzie ludziom zgotowali ten los” Czyż te słowa Zofii Nałkowskiej nie są niejako myślą przewodnią zdecydowanej większości publikacji historycznych na temat Holokaustu i obozów koncentracyjnych. Mowa oczywiście o czasach, które choć minęły są rzeczywistością niezaprzeczalną. Taką o której nie wolno zapomnieć i o której pamięć należy pielęgnować po wsze czasy. Myślę, że lektura książek z tego tematu jest swoistym szacunkiem dla osób którym przyszło żyć w tamtych czasów. Czytając o losach często bezimiennych ludzi chowanych w nieoznaczonych grobach dajemy świadectwo swojemu przywiązaniu do historii która jest niepodważalnym faktem. Pielęgnowanie w sobie wspomnień wydarzeń, których sami nie byliśmy naocznymi świadkami jednakże… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 14:55
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: HISTORIA LALEGO W POWIEŚCI TATUAŻYSTA Z AUSCHWITZ!

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 12:58

Znałem wcześniej wydawnictwo i autora a właściwie autorkę polecajki tejże publikacji. Nic mi jednak nie mówiło nazwisko twórcy „Największego lęku”. I choć kryminały i thrillery zajmują zaszczytne miejsce pośród książek których lekturę bardzo sobie cenię, to jednak przyznaję bez bicia, że z Twoją pomocą poznaję kolejnego twórcę tego gatunku literackiego i kolejną książkę do być może przeczytania, jak tylko wygrzebię się ze stosu książek których przeczytania podjąłem się przed nią. A lista jest dłuuuuuuga. 😉 Pieniądze w dodatku tak niewielkie za książkę wydaną w twardej oprawie zawsze są pieniędzmi dobrze wydanymi. I nawet gdyby książka była oprawiona okładką miękką, często… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 14:54
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: A jaki jest Twój największy lęk?

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 12:56

Postawiłem sobie za cel, niemalże honorowy przeczytać wszystkie Twoje wpisy nim podejmę decyzję co do tego, o którym ostatecznie napiszę w poście konkursowym. Nie napiszę, że łezka się w oku kręci na wspomnienie tamtych czasów, bo tak nie było. Chociaż nie ukrywam, że niejednokrotnie zaśmiewałem się do rozpuku z całą moją rodziną w czasie emisji niejednego z odcinków serialu o Kiepskim i jego familii, serialu o lokatorach czy niani Frani (który akurat bardzo przypadła mi do gustu). A jeśli mowa o samej „Niani” wzorowanej jeśli pamiętam na amerykańskiej „Pomocy domowej” z niezastąpioną Fran w roli niani, to przyznać muszę że… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
28 grudnia 2019 14:52
Odpowiedź do  Marcin

Skomentowałem post: Sitcom – gatunek, który odszedł do lamusa.

Olka
Olka
26 grudnia 2019 22:44

Oglądając zwiastun, ten miś trochę mnie przerażał. Wykreowano go trochę na takiego bardziej strasznego. Ja tę bajkę bardzo lubię. Zwłaszcza, że moja siostra kiedyś wygrała konkurs plastyczny i dostała kasetę z tą bajką. Chyba Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Tygrys wtedy też był tam jakiś straszny. Co do bohaterów, nie można im odmówić, że są nijacy. Co prawda nie jest to jakaś złożona osobowość jak w książkach, a jednak często „on jest zły” i już na tym się kończy, nie ma drugiej strony. Zaskoczyło mnie, że ktoś może nie lubić Kubusia Puchatka ;P. Uważałam, że to jednak z lepszych bajek w… Czytaj więcej »

Marta
Marta
24 grudnia 2019 19:06

Komentarz:Nauczyciel – człowiek, może po prostu człowiek a czy jest nauczycielem, kierownikiem budowy, dyrektorem czy nawet prezesem, nie ważne. Jestem na etapie, że tylko kiedy pracujemy całym sercem i jesteśmy człowiekiem do drugiego człowieka, niezależnie od stanowiska, nie manipulujemy, nie wykonujemy pracy „na odwa” możemy być szanowni i być autorytetem, co w przypadku zawodu nauczyciel jest bardzo ważne 🙂

„Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia”
Post: TOP 10 TYPÓW NAUCZYCIELI! – KONTYNUACJA.

Marta
Marta
24 grudnia 2019 19:01

Post: TOP 10 TYPÓW NAUCZYCIELI! – KONTYNUACJA.

Marta
Marta
24 grudnia 2019 19:00

Komentarz:Nauczyciel – człowiek, może po prostu człowiek a czy jest nauczycielem, kierownikiem budowy, dyrektorem czy nawet prezesem, nie ważne. Jestem na etapie, że tylko kiedy pracujemy całym sercem i jesteśmy człowiekiem do drugiego człowieka, niezależnie od stanowiska, nie manipulujemy, nie wykonujemy pracy „na odwa” możemy być szanowni i być autorytetem, co w przypadku zawodu nauczyciel jest bardzo ważne 🙂

„Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia”

Julia
Julia
23 grudnia 2019 22:14

Komentarz: Mnie też nie bawią memy o polityce. Memy to żarty a jak wiadomo w dzisiejszych czasach trudno jest opowiedzieć żart nikogo nie obrażając. Łączenie memów z polityką to trochę prowokacja, chyba, że są to memy polityczne bardziej łagodne, choćby ze względu na to, że politycy są często memogeniczni, więc czasem żal nie skorzystać. Podzielę się kontr memem – [Kaczyński patrzy na Morawieckiego jak Palpatine na Anakina]. Warto go znaleźć, historia Gwiezdnych wojen dzieje się w naszej rzeczywistości tylko aktorzy są mniej atrakcyjni. „Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia” Tytuł… Czytaj więcej »

Marta
Marta
23 grudnia 2019 14:15

Komentarz: Mnie najbardziej spodobał się mem z udziałem kota 🐈🐱
„Biorę udział w Konkursie. Akceptuję Regulamin Konkursu. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności na blogu Bywalec Życia”.
Tytuł postu, który skomentowałam: ,,MOJE TOP 10 MEMÓW WSZECH CZASÓW”.